gitara Music Man Axis Super Sport

Music Man Axis Super Sport

W dzisiejszym odcinku do podziwiania przedstawiam gitarę: Music Man Axis Super Sport :)

gitara Music Man Axis Super Sport
Music Man Axis Super Sport

Ten model to bardzo udana gitara pop-rockowa. Do bluesa i metalu średnio się nadaje, ale do popu i rocka, to idealny instrument. Co w niej takiego idealnego? Przede wszystkim użyte materiały, gryf, to klon ptasie oczko, pięknie wygląda i raczej tak samo brzmi :) Podstrunnica z palisandru. Korpus to selekcjonowane drewno lipowe. W innych wersjach jest nakładka na korpus z klonu wzorzystego. U mnie jest farba z powiedzmy brokatem, czyli gitara jak najbardziej sceniczna :) Gryf jest olejowany, a główka gitary już lakierowana.

Gitara nie posiada blokady na siodełku, zamiast tego ma blokowane klucze – mega wygodne rozwiązanie, wymiana strun skraca się do kilku minut. W moim przypadku gitara ma mostek typu vintage tremolo, czyli mostek jednostronny. Mostek nie jest kompensowany, ale gitara bardzo dobrze stroi na progach.

Przetworniki, to humbuckery DiMarzio w wersji Custom i tylko dwa potencjometry: volemu i tone, nie ma potrzeby kręcić gałkami, żeby uzyskać konkretne brzmienie. 5-pozycyjny przełącznik pozwala na rozłączanie cewek.

Brzmienie

Tak, jak pisałem wcześniej, gitara brzmi świetnie w rockowo-popowych klimatach. Brzmienie jest bardzo selektywne. Wcześniej podłączałem ją do wzmacniacza Marshall DSL 401. Na czystej barwie brzmiało bardzo pełnie. Crunch, to przyjemny słaby przester, tak jak pisałem, do bluesa jest średni, ale przy lekkim rocku i popie moim zdaniem brzmi dobrze. Na mocnym przesterze jest pełne i mocne brzmienie. Zarówno solówki, jak i gra akordowa na przesterach brzmiała bardzo selektywnie. Jedynym minus połączenia Axisa z Marshalem DSL 401 było jasne brzmienie. Obecnie podłączam ją do wzmacniacza Mesa Boogie Lonestar 1×12 i jest duuuuuuża różnica :) Oczywiście na plus. Teraz mam odpowiednią ilość basu. Całość świetnie miksuje się przy grze z zespołem.

Podstawowy model Music Man Axis posiada mostek stały, vintage tremolo lub floyd-rose, model Music Man Axis Super Sport produkowany jest tylko w dwóch pierwszych wersjach. Model Axis Super Sport jest również produkowany z mostkiem w wersji piezo. Resztę mniej istotnych różnic możecie znaleźć w recenzji na stronie magazynu gitarzysta.

Podsumowując opis Music Man Axis Super Sport, chciałbym potwierdzić to, co wcześniej napisałem, ta gitara idealnie nadaje się do rockowo-popowej muzyki, jej wykonanie jest bardzo dobre, a wygoda gry jest bardzo wysoka.

Zapraszam do przeczytania opisu o mojej innej gitarze Ibanez 2355.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Music Man Axis Super Sport
Author Rating
51star1star1star1star1star
Product Name
Gitara Music Man Axis Super Sport
Price
PLN 10000
Product Availability
Out of Stock

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *