nauka gry na gitarze online

Nauka gry na gitarze online

Umiejętność gry na gitarze to marzenie wielu osób. Niestety nie wszyscy mają czas na regularne lekcje w szkole czy u prywatnego nauczyciela. Nie zawsze jest też łatwo znaleźć profesjonalnego nauczyciela, który udziela lekcji, zwłaszcza w małym mieście. Ciężko jest też ustalić pasujący dla obu stron termin. Rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie mogą znaleźć odpowiedniego nauczyciela lub nie mogą poświęcić dużo czasu na dojazdy, jest nauka gry na gitarze online.

Internetowa nauka gry na gitarze

Internet umożliwia naukę wielu umiejętności, w tym również naukę gry na gitarze. Oczywiście ważne jest, aby znaleźć dobrego nauczyciela, który ma doświadczenie oraz potrafi przekazać wiedzę w sposób profesjonalny i zrozumiały dla ucznia. W trakcie nauki online można nauczyć się grać na gitarze akustycznej, elektrycznej, klasycznej. Lekcje online prowadzane są zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych, którzy chcą poszerzyć posiadane umiejętności .

Co obejmują lekcje online nauki gry na gitarze?

Lekcje online są uzależnione są od stopnia zaawansowania uczestnika. Osoby początkujące poznają podstawy takie jak:

  • chwyty podstawowe i bicia gitarowe,
  • trudniejsze akordy – ich budowę, wykorzystanie w akompaniamencie,
  • tabulaturę – czytanie zapisu tabulatur,
  • nuty – poznanie wartości rytmicznych oraz odczytywanie wysokości dźwięków
  • skale – ich wykorzystanie przy budowaniu solówek,
  • improwizację – budowanie prostych melodii, budowanie napięcia w improwizacji,
  • ćwiczenia techniczne,
  • strojenie gitary (różne metody).

W trakcie pierwszych lekcji można dowiedzieć się również, jaką gitarę najlepiej kupić, jakie inne akcesoria będą potrzebne. Uczniowie dowiadują się, jak prawidłowo trzymać gitarę. Największy nacisk kładziony jest na zajęcia praktyczne, dzięki temu rezultaty widoczne są już po kilku pierwszych lekcjach. Oczywiście uczniowie w trakcie zajęć poznają również teorie. Podczas lekcji nauczyciel omawia podstawowe zagadnienia dotyczące teorii muzyki, nut, budowy gitary, jej strojenia, udzielane są odpowiedzi na wszystkie kwestie niejasne dla kursantów. Tłumaczone są zagadnienia, które pozwalają na nauczenie się ulubionych utworów, doskonalone są umiejętności czytania zapisu tabulaturowego i nutowego.

Kto może skorzystać z internetowej nauki gry na gitarze?

Lekcje online na gitarze przeznaczone są dla wszystkich chętnych,  nie ma ograniczeń wiekowych. Mogą z nich korzystać dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Warunkiem jest posiadanie własnej gitary, potrzebny jest również komputer z dostępem do Internetu lub smartfon. Lekcje dla dorosłych zazwyczaj trwają 60 minut, w przypadku dzieci jest to 30-45 minut. Oprócz lekcji online zalecana jest regularna praca samodzielna. Pozwoli to na szybsze opanowanie poznawanych technik. Nauczyciel w trakcie kursu online zadaje ćwiczenia oraz przesyła potrzebne materiały, które pomogą utrwalić wiadomości.

Co potrzeba do lekcji gitary online

Do lekcji gitary online potrzebny będzie:

  • komputer (z kamerką), tablet lub smartfon z dostępem do internetu,
  • komunikator internetowy (Skype, Messenger, WhatsApp).

Nauka online na gitarze jest bardzo wygodną formą nabycia nowych umiejętności. Pozwala opanować podstawy oraz pogłębić swoje umiejętności bez wychodzenia z domu. Ceny kursu gitarowego online uzależnione są od ilości wykupionych godzin. Najbardziej korzystne jest jednorazowe wykupienie całego pakietu, który obejmuje kilkanaście godzin nauki. Nauka online pozwala uniknąć czasochłonnych dojazdów do nauczyciela, może odbywać w dowolnym terminie i miejscu. Polecana jest wszystkim, którzy chcą poznać tajniki gry na gitarze, ale nie mają możliwości nauki stacjonarnej.

Summary
Nauka gry na gitarze online
Article Name
Nauka gry na gitarze online
Description
Nauka gry na gitarze online. Lekcje gitary online dla dzieci i dorosłych. Lekcje gry na gitarze przez internet. Kurs gitarowy online.
Author
Publisher Name
Nauka gry na gitarze Wrocław
Publisher Logo

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *