gitara jak zacząć

Czy trudno nauczyć się gry na gitarze?

Czy warto spróbować? Od czego zacząć? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w tym artykule. Przy okazji dowiesz się: jak zdobyć voucher na pierwsze – najważniejsze – zajęcia gry na gitarze.

„Śpiewać każdy może…” – ta fraza piosenki Jerzego Stuhra stała się współczesnym przysłowiem. Z gitarą jest podobnie. Każdy może grać i czerpać z tego radość. Nie na darmo instrument ten jest tak popularny. Miliony „szarpidrutów” na całym świecie nie mogło się pomylić przy wyborze swojego hobby. Gra na gitarze nie jest bardziej skomplikowana, niż inne codzienne czynności takie jak: jazda samochodem, obsługa komputera czy pieczenie szarlotki. Mimo to wiele osób ma wątpliwości czy się nadaje, czy sobie poradzi, czy ma do tego „zacięcie”… A wystarczy spróbować!

Początki na gitarze

Najtrudniejsze – to prawda – są początki. Mięśnie i ścięgna rąk potrzebują czasu i pracy, aby zyskać odpowiednią siłę, zręczność, elastyczność itp. Dlatego warto najpierw skupić się na ćwiczeniach, a później pomyśleć o grze, choćby prostych, utworów. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko porzucenia nauki – „…bo nie wychodzi”. Wytrwałości! Już po kilku tygodniach regularnej praktyki można zobaczyć pierwsze efekty, a to daje niemałą satysfakcję. Po pół roku można zagrać już wiele utworów. A to cieszy jeszcze bardziej.

początki na gitarze
początki na gitarze

Naukę gry można prowadzić samemu, ponieważ instrument ten nie jest skomplikowany. Można też zapisać się na lekcje, co z zasady przynosi lepsze efekty w krótszym czasie. Ponad to „rygor” chodzenia na zajęcia zmniejsza ryzyko odstawienia gitary w kąt.

Dlaczego ludzie chcą zostać gitarzystami?

Powodów jest wiele. Bez wątpienia ważna jest fascynacja muzyką oraz artystami, którzy ją tworzą. Idole inspirują i motywują do działania – to fakt. Najważniejsza jest jednak satysfakcja płynąca z gry, radość obcowania z instrumentem, świadomość rozwijania swoich umiejętności… Gitara jest dobrą przyjaciółką. Można się przy niej wyciszyć, albo wręcz przeciwnie – można się wyżyć, wyrzucić nagromadzony stres. Gra uczy cierpliwości i koncentracji. Pobudza kreatywność oraz zdolności manualne. Jest to przygoda, która może trwać przez całe życie.

Moja przygoda trwa już ponad 20 lat. Gram w zespołach: Trio JAZZaneiro, CSW Trio, DeGENTLEMEN. Prowadzę też lekcje gry na gitarze. Cieszę się, że moje hobby stało się moim zawodem.

Jeśli więc chcesz sprawić prezent dla siebie, albo dla kogoś dla Ciebie bliskiego – VOUCHER na pierwsze lekcje gry jest prawdopodobnie tym, czego szukasz. Obejmuje on 180 min. zajęć (dwie lekcje po 90 min. lub trzy po 60 min.), które można wykorzystać w ciągu sześciu tygodni. Koszt: 250
zł.

Voucher nauka gry na gitarze
Voucher na lekcje gry na gitarze

Podsumowanie

  • Spróbuj!
  • Zapisz się na lekcję.
  • Ćwicz i ciesz się z gry. Pierwsze efekty powinny pojawić się po kilku tygodniach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *